Silny świąd odbytu i krew w kale

Witam, od dłuższego czasu odczuwam silny świąd odbytu, na zewnątrz wyczuwam mały miękki guzek. Stosowałam maści i świąd na jakiś czas ustał. Teraz objawy powróciły a w dodatku dzisiaj zauważyłam że stolec na zewnątrz jest pokryty świeża krwią. Nie odczuwam bóli brzucha, tylko ten świąd. Mam 26 lat. Czy to hemoroidy czy może coś poważnego? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź, bo jak narazie nie mam możliwości pójścia do lekarza.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości najprawdopodobniej wskazują na występowanie choroby hemoroidalnej. nie można wykluczyć innego podłoża występujących objawów. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty chirurga bądź proktologa.