Skórna postać celiakii

ch. duhringa/skórna postać celiakii.roczny okres diety bezglut. a biopsja skóry.czy ma sens?wyniki mogą być zaburzone dietą? zależy mi na skutecznej diagnozie. problem w 100% glutenozależny.spożywając produkty z logiem p.k. obserwuję zanik objawów.zero skórnej manifestacji.manifestacja jest bolesna.zmiany pojawiają się po 4-7h od spożycia pow.20ppm, ale jednak wciąż śladowych ilości g. w produkcie np. herbata, zioła suszone skażone glutenem, SÓL. niektóre p. są niedostępne w Polsce z ozn.loteria

Aleksander Ropielewski

 Skórną postać wykrywa się poprzez badania wycinków ze skóry podczas stosowania diety zawierającej gluten oraz wystęowania charkterystycznych przeciwciał.