Śladowa ilość krwi w stolcu

Witam serdecznie.Mialem 2 epizody sladowej ilosci swiezej krwi w stolcu oba po utrudnionym parciu.Po tych epizodach wykonalem badanie kolonoskopii-zadnych zmian przy bardzo dobrze oczyszczonym jelicie, kilka badan noskopowych i badanie rektoskopowe,ktore stwietdzilo tylko wewnetrzne zylaki odbytu 1 i 2 stopnia...ktore w efekcie badania zostaly poddane zabiegowi gumkowania. Nie odczuwam zadnych dolegliwisci,nie chudne,morfologia idealna.Czy powyzsze wyniki daja podstawy do spokoju?

Lek. Magdalena Pikul

Tak. Objawy były związane z żylakami odbytu. Inne przyczyny zostały wykluczone.