Stan po całkowitym usunięciu tarczycy i przybieranie na wadze

jestem po całkowitym usunięciu tarczycy około 5 miesięcy temu. 8 kilo do przodu w zaledwie 2 miesiące jedząc normalnie. mój obecny wynik TSH to 5,3, zmniejszył się z 7,9. moja dawka l-tyroxin to obecnie 175 mg. dodam, że przyjmuję również wapń zgodnie z zaleceniami lekarskimi. na niektórych forach czytam, że przy niedoczynności tarczycy stosuje się diete wysokobiałkowa, a na innych że po całkowitym usunięciu tarczycy diete niskofofsforanową. proszę o pomoc i poradę. nie chcę więcej tyć

Aleksander Ropielewski

Proszę zachować spokój, ponieważ po wyrównaniu hormonów tarczycy szybko uda się Pani zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ przybieranie na wadze wynika głównie z obrzęku, który powinien ustąpić po kilku miesiącach od wyrównania zaburzeń hormonalnych. Ponadto sugeruję wizytę u dietetyka, który zaproponuje odpowiednią dietę, ponieważ zarówno dieta bogato fosforanowa jak i bogato białkowa nie są bez skutku dla organizmu i nie każdy może je stosować.