Konieczność wizyty u dietetyka w celu ustalenia specjalistycznej diety przy niedoczynności tarczycy

Witam. Mam 22 lata i ok 5 lat temu dowiedziałam się, że choruję na niedoczynność tarczycy. Biorę euthyrox przepisany przed endokrynologa. Przytyłam 10 kg i bardzo chciałabym wrócić do poprzedniej wagi. Chciałam zapytać czy przy niedoczynności tarczycy muszę wybrać się do dietetyka w celu ustalenia specjalistycznej diety, ponieważ samodzielne starania, aby zrzucić zbędne kg nie przyniosły efektów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam, jeśli Pani samodzielne starania nie przynoszą efektów, to pomoc specjalisty jest niezbędna. Radzę wybrać się do dietetyka, bo przyczyn braku spadku wagi przy niedoczynności tarczycy może być wiele.

Nie ma co ukrywać - w niedoczynności tarczycy dość ciężko jest zrzucić zbędne kilogramy. Wizyta u specjalisty pozwoli zwiększyć świadomość żywieniową i ustawić odpowiednią dietę. Często stosowane ograniczenie kalorii tylko jeszcze bardziej spowalnia metabolizm, a dieta wegetariańska bogata w soję może tylko zaszkodzić. Najlepiej jest znaleźć w swojej okolicy dietetyka, który podejdzie do Pani holistycznie i z którym będzie mogła Pani podjąć długotrwałą współpracę. Dieta w niedoczynności tarczycy wymaga dużo pracy i cierpliwości ze strony osoby chorej.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia