Stosowanie aparatu ortodontycznego i krzywienie zębów po jego zdjęciu

Witam mam pewien problem , nosiłem aparat ortodontyczny stały po leczeniu dostałem od lekarza retaimer i zostałem umówiony na wizytę . Okazało się po miesiącu że mój lekarz zmienił adres gabinetu i juz nie przyjmuje w tym miejscu gdzie do tej pory , okazało się ze teraz mieszka na drugim końcu kraju aa lekarz który go zastąpił powiedział że nie prowadzi pacjentów po po poprzednim lekarzu , Mojego retaimera przez przypadek zgubiłem i ma wrażenie że zęb y sie krzywią , co mam robić ?

Po pierwsze - trzeba sprawdzić dlaczego zęby ponownie się krzywią. Zwykle jest to konsekwencją wady postawy lub zaburzeń metabolicznych powodujących problemy z oddychaniem przez nos i prawidłowym połykaniem. Po usunięciu przyczyn można skorygować drobne przesunięcia zębów za pomocą przezroczystych matryc. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
W tak krótkim czasie od zgubienia retainera zęby nie powinny się zacząć krzywić (bo zakładam, że skontaktował się pan ze swoim ortodontą od razu po zgubieniu retainera). Można poprosić innego ortodontę o wykonanie retainera - nie powinien to być znaczący koszt dla Pana. Jeśli jednak problemem jest tutaj krzywienie się zębów, to niestety musi Pan tutaj skonsultować się z lekarzem, który prowadził leczenie ortodontyczne i ustalić przyczynę wykrzywiania się zębów.