Stosowanie sterydów antyalergicznych a tycie

Witam serdecznie, Od wielu lat leczę się na alergię i astmę. W chwili obecnej z lekarstw wziewnych mam Fostex oraz Berotec doraźnie. Są to leki z grupy sterydów wziewnych (?) Moje pytanie jest takie czy branie od długiego czasu, kilka lat tych leków może powodować zwiększenie tycia, albo problem z pozbyciem się zbędnych kilogramów? Dziękuje i Pozdrawiam, A.

Leki wziewne syeroidowe zawierajace gikokortykosteroidy nie maja dzialan ubocznych w dawkach malych i srednich.w przeciwienstwie do systemowych.ktore takie dzialania wywieraja.wziewne formy sa bezpieczne.prosze plukac usta po ich zazyciu i nie polykac.pozdrawiam.i.b