Stwierdzony ubytek w chrząstce stawowej a planowania artroskopia

Ból kolana, stwierdzony ubytek w chrząstce stawowej (4mm). Planowana artroskopia. Wynik rezonansu ujawnia plamiste zmiany szpiku kostnego w odcinku kości udowej -przemiana szpiku czerwonego w żółty(opis radiologa). Czy pacjent powinien mieć wykonane badania dodatkowe i JAKIE? czy też nie jest to przeciwskazanie do artroskopii?

Nie ma przeciwwskazań do znieczulenia takiego pacjenta. Artroskopia jest zaglądnięciem do stawu przez optykę. Zmiany szpiku nie mają znaczenia.