Suchy kaszel po infekcji u palacza

Witam. Moja mama(58l) od miesiąca ma suchy kaszel, zaczęło się od infekcji(39stopni gorączki). Dwa tygodnie temu chwilowo było lepiej,kaszel odrywał się, później znowu ból gardła i suchy kaszel,nie ma mowy o wykrztuszaniu.Kaszel nasilony rano,w nocy brak. Syropy i domowe sposoby nie pomagają.Co jakiś czas silny ból gardła, także w okolicy migdałów i po bokach i co jakiś czas zapchane zatoki, brak kataru, brak temperatury. Najbardziej uciążliwy jest suchy kaszel.Mama pali papierosy.Co to oznacza?
Lek. Katarzyna Szymczak

Czy stosowano antybiotykoterapię? Jeśli kaszel dalej będzie się utrzymywał sugeruję wykonac rtg płuc (ze względu na nikotynizm)
Pozdrawiam