Test na borelizoę i IgM

Witam serdecznie. Zrobiłem test na boleriozę metodą Western blot i uzyskałem wynik pozytywny. Wykryto obecność przeciwciał klasy IgM przeciw antygenowi Borrelia p25 . W tabeli wyników testu wszystko mam na zero a jedynie wartość Masy cząsteczkowej: p 25, OspC (p25) mam intensywność równą 51. Proszę o interpretację wyniku. Oczywiście wybieram się z tym do lekarza ale chciałbym mieć też jakieś info z innego źródła. Pozdrawiam Janek

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Otrzymany wynik nie świadczy o rozpoznaniu boreliozy - obecny jest tylko jeden prążek - p25. Wynik uznaje się za wątpliwy. Przyjmuje się, że wynik testu Western Blot jest dodatni, gdy zostaną wykryte minimum dwa prążki. Im więcej jest prążków, tym większe prawdopodobieństwo występowania boreliozy. Dla rozpoznania choroby istotne jest również, czy występują u pacjenta objawy choroby. Zalecam konsultację u lekarza.