USG tarczycy i zwapnienia

Mam 44 lata, w USG tarczycy lekarz stwierdził, że jest mała i ma cechy zwapnienia. Mam problemy ze skórą (zmiany trądzikowe) i nadmiernym owłosieniem - broda, sutki. Cykle miesięczne mam regularne - 24-28 dni. W USG ginekologicznym stwierdzono torbiel przyjajnikową. Zrobiłam zgodnie z zaleceniem badania w 4 dc - E2 - 45,060; FSH - 14,7; LH - 7,0; TSH - 3,4472; FT4 -1,02; FT3 - 2,63; DHEA-S - 5,45; testosteron - 0,1 Proszę o ocenę wyników.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przedstawionych wyników odbiegają od normy FSH - obniżenie (norma faza folikularna: 2,8-11,3 mlU/ml) oraz Testosteron - obniżenie (norma 0,69-2,77 nmol/l lub 0,2-0,8 ng/ml)