Wskazania do operacji zaćmy u 93-latka

Tatuś ma 93 lata jest w dobrym stanie, kontaktowy, lecz są problemy ze słuchem, ma aparat, po wizycie u okulisty padła diagnoza ze stwierdza sie postępującą zaćmę , oczy są operacyjne i należy podjąć w miarę szybką decyzję, czy to jest grożne i czy Tayuś to przetrzyma, w lutym br. miał wymieniany kolejny rozrusznik proszę o odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety każda operacja wiąże się z ryzykiem operacyjnym a osobą, która ocenia stan pacjenta i jego ryzyko operacyjne może być jedynie lekarz prowadzący (okulista) oraz anestezjolog. Dlatego nie mogę powiedzieć jakie są rokowania dla Pani ojca. Pozdrawiam.