Wymioty po wypiciu mleka modyfikowanego Enfamil u dwulatka

Mój dwuletni synek (wcześniak urodzony w grudni 2012) zaczął w sobotę wymiotować, po wypiciu mleka modyfikowanego enfamil 3, (pił przez rok enfamil 2), myśleliśmy ze to jakiś wirus, niestety w środę miał biegunkę i doszła wysypka na dłoniach i przedramieniu jadł w ciągu dnia jogurt i serek homogenizowany). W dniu dzisiejszym ponownie dostał mleko, ale od razu po wypiciu zwymiotował, czy to może być alergia na mleko?Co należy podać mu do jedzenia?jest to o tyle problemem, że mój syn lubi nabiał

Aleksander Ropielewski

Nie można mieć pewności że wymioty i biegunka są spowodowane mlekiem, a nie infekcją bez przeprowadzenia badania przedmiotowego. Może źle dobrała Pani proporcje nowego mleka i wody? (Zwiększona osmotyczność roztworu może powodować biegunki i wymioty). Proszę na razie wrócić do poprzedniego mleka i stopniowo wprowadzać nowe, albo zastanowić się nad innym mlekiem następnym.