Wynik MR kręgosłupa szyjnego 24-latki

proszę o przetłum. dla laika wynik badania MR szyj. kręg. (w sekw. TSE w obr. T1 i T2 zaleznych w pladzczyznach strzalkowych i osiowych). c4 c5 szerokopods. protruzja krazka m-kregowego uciskajaca worek oponowy powodujaca ogran swiatla zachylkow bocz na tym poziomie c5 c6 obnizenie wys krazka m-kregowego duza posrodkowa protruzja krazka m-kregowego ucisk worek oponowy oraz rdzen kregowy na tym poz ogranicz swiatla zachylkow bocznych przewezenie otworow m kreg. c6c7 wypuklina krazka m kręg model

Aleksander Ropielewski

Wynik badania opisuje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogące powodować dolegliwości bólowe lub objawy neurologiczne wynikające z ucisku nerwów rdzeniowych. W sytuacji towarzyszących objawów klinicznych należy rozpocząć leczenie - najpewniej fizjoterapię.