Wyniki badania u 2-latka

Witam proszę o interpretację wyników mojego syna (2lata 9 m-cy). WBC-5,3 LYM-41,2% MONO-5,5% GRAN-53,3% RBC-4,06 HGB-10,9g/dL HCT-32,9% MCV-81,0 MCH-26,9pg MCHC-33,2g/dL RDW-13,3% PLT-355 MPV-6,9 PCT0,245% PDW-14,2. Martwi mnie OB-37,0mm/h CRP(ilościowe)-7,32mg/L żelazo w surowicy-56. W moczu są ślady białka, leukocyty (w osadzie) 3-5w.p.w. Dodam ze dziecko od 3 tyg. bierze antybiotyk Ospen(na angine) oraz amotaks(zapalenie gardła). Za 2 tyg. mam dać mu żelazo kwas foliowy. Ciagle choruje gardło

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany przez Panią poziom OB oraz zmiany w analizie moczu najpewniej są wynikiem infekcji. Z zamieszczonego opisu wynika jednak, że dziecko jest pod stałą kontrolą pediatry. Jeśli tak, proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego a kilka tygodni po wyzdrowieniu proszę wykonać badania kontrolne.