Wyniki krzywej glukozowej i insulinowej u 20-latki

Mam 20 lat, 166cm, 56kg, stwierdzono PCO, robilam krzywa glukozowa i insulinowa i prosilabym o interpretacje wynikow glukoza na czczo 87 mg/dl zakres 60-99 glukoza 1h po 75 glukozy 73mg/dl brak zakresu ( wskazane powtorne badanie) glukoza 2h po 75g glukozy 118 mg/dl zakres <140 insulina surowica 5,8µIU/ml zakres 2,6-24,9 insulina 1h po 75g glukozy 37,2µIU/ml brak zakresu insulina 2h po 75g glukozy 58,9 µIU/ml brak zakresu czemu glukoza i insulina mi wzrosly po 2h zamiast zmalec?

Aleksander Ropielewski

Jest to fizjologiczna reakcja w odpowiedzi na bodziec jakim jest doustne przyjęcie glukozy. Wyniki są w normie. Należy pamiętać, że OGTT nie jest zalecanym testem do oceny insulinooporności.