Zabieg cieśni nagarstka a ćwiczenia dłoni

Wczoraj miałam zabieg cieśni nadgarstka,bardzo proszę mi napisać jakie ćwiczenia mogę wykonywać dłonią? boję się żeby sobie nie za szkodzić.Czy mogę już w miarę możliwości brać,podnosić cokolwiek ręką? Bardzo proszę o odpisanie. Marta.

Witam Pani Marto. Ćwiczenia dłoni bez jej forsowania są zalecane, jednak puki rana nie jest zagojona większe ćwiczenia nie wchodzą w rachubę. Przy zdjęciu szwów proszę omówić to zagadnienie z leczącym ortopedą. Wskazana może być także fizykoterapia.