Jak postępować po operacji cieśni nadgarstka?

Witam!Czy po operacji cieśni nadgarstka po zdjęciu szwów mogę zmywać naczynia w rękawicach jednorazowych i sprzątać w domu?Jak mam pielęgnować rękę i jak długo nosić ortezę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

operacja cieśni nadgarstka polega na nacięciu tkanki, która uciska nerw i powoduje dolegliwości bólowe. Jest to zabieg prosty i nie wymaga szczególnego przygotowania.

Jeżeli chodzi o rekonwalescencje po takim zabiegu, to nie jest ona długa. Jeżeli zostały zdjęte szwy i nie występują u Pani bóle lub drętwienia nadgarstka, to ciągu kilkunastu dni można powrócić do codziennych czynności. Umownym okresem jest czas 3 tygodni od operacji, jednak jeżeli czuje się Pani na siłach, to zachowując ostrożność przed przeforsowaniem nadgarstka, można wykonywać domowe czynności.

Więcej informacji o cieśni nadgarstka znajdzie Pani w naszym artykule, do którego podsyłam link poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstka-czynniki-ryzyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.