Zanik mięśnia piersiowego u 15-latka

mój syn 15 lat ma zanik miesnia piersiowego,gdzie zgłosic sie do lekarza? chirurg mowi ze to nie jego dział, rodzinny tak samo :( czy mozna to leczyc? zaznacze ze wczesniej nie było tego widac wogole teraz jak zaczał ćwiczyć bardzo widac roznice, prosze o pomoc czytam o "polandzie: i jestem załamana,nie widze zadnych innych dolegliwosci poza tym ze ma dziwny łokiec po mojemu wygina go w druga strone o jakies 30stopni

Takie zaniki mięśniowe, w pojedynczych mięśniach najczęściej są związane z jakimś defektem w zakresie nerwów obejmujących dany mięsień dlatego warto byłoby w tej sprawie skonsultować się najlepiej z neurologiem. Co do stawu łokciowego czasami występuje taki wariant anatomiczny z przeprostem w stawie łokciowym co wcale nie jest związane z patologią (ewentualna konsultacja z chirurgiem dziecięcym).

Tak, to może być zespół Polanda. Jeśli nie ma dodatkowych zmian - zrost palców, krótkopalczastość lub innych po tej stronie ciała to wstępnie poprosiłbym neurologa o konsultację i wykluczenie zmian uciskowych. Jeśli deformacja nie jest duża może nie będzie potrzebna korekcja plastyczna tylko gimnastyka. Zasadniczo to byłby problem chirurgii dziecięcej, genetyka oraz chirurga plastycznego - espander + plastyka.
Najbliższy oddział chirurgii dziecięcej: adres e-mail: o.chir.dziec@szpital.slupsk.pl