Zapalenie tarczycy i zwyrodnienie miąższu

dobry wieczor mam 30 lat ostatnio zrobiłam sobie usg szyji ,ponieważ od 2 lat czułam większy czasem mniejszy dyskomfort przy przełykaniu .z badan wynikło ,ze mam zapalenie tarczycy i zwyrodnienie miąższu .jakie badania jeszcze wykonać i jak to leczyc ?chciałabym wiedzieć również jaki to ma wpływ na moje samopoczucie ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję oznaczyć tsh oraz fT3 i fT4. i koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. wpływ na samopoczucie może być różny. ALe czy tarczyca jest powiększona? Sądzę, że przy zaburzeniach połykania raczej należy wykonać badanie gastroskopowe lub rtg przełyku z kontrastem. Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa.