Zatkana dziurka w nosie a wyrzynanie się zębów u 13-miesięcznego dziecka

Dzień dobry. Mam 13 miesięczne dziecko i od paru dni ma zatkaną lewą dziurkę nosa. Jest to jakby biała wydzielina i gęsta. I nie wiem czy to może być spowodowane od ząbkowania. Bo akurat po lewej stonie wyżyna jej się czwórka.

Szanowna Pani.
Obecność wydzieliny zapychającej przewód nosowy nie jest zwykle związana z ząbkowanie. Prawdopodobnie nałożyły się dwie sprawy - ząbkowanie i infekcja. Należy odessać wydzielinę i udrożnić przewód nosowy. Dalsze postępowanie będzie zależeć od stopnia nasilenia infekcji.
z poważaniem,
J.Zachwieja