Ból szczęki podczas wzrostu ósemki

Witam. Od pewnego czasu mam problem z wyrzynającą się ósemką. Są okresy kiedy boli mnie cała szczęka bądź tylko po jednej stronie i gardło. Także na wysokości zęba koło kąta żuchwy mam jakąś górkę gdy się schylam to się powiększa ale mogę ją rozmasowac że zniknie ale za chwilę wraca. I czuję ucisk w tym właśnie miejscu. Co to może być?

Wyrzynające się ósemki w różnym stopniu sprawiają przykre dolegliwości. Jedni z nas cierpią mniej, inni bardziej. Proszę udać się na konsultację do chirurga stomatologicznego - po diagnostyce ( też radiologicznej ) wdroży właściwe leczenie.

Lek. dent. Agata Duda

proszę udać się do chirurga który na podstawie badania i zdjęcia rtg zdecyduje czy podejrzany ząb nie powinien zostać usunięty
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk