Ból szczęki, szczękościsk, zaczerwienione gardło i górka na mięśniu

Witam. Mam 23 lata. Od pewnego czasu odczuwam dziwny ból szczęki szczególnie w jej kątach, szczekościsk, zaczerwienione gardło, promieniuje także do skroni. Na lewym kącie szczęki mam dziwną górkę jakby na mięśniu. Trochę uciska mnie przez to ta część szczęki. Mogę to rozmasowac palcem ale po chwili wraca i gdy się schylam to się powiększa jakby coś tam spływało. Dodam że za 2 dni idę na usunięcie ósemki która jest dokładnie na wysokości tej górki. Co to może być ta górka?

Objawy, które Pan opisuje mogą mieć związek z ósemką - jednak konieczne jest badanie wewnątrzustne. Bez zobaczenia obecnego stanu w jamie ustnej nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić co to jest i co jest przyczyną. Jednak na wizycie u lekarza dentysty na pewno dowie się Pan z czym ma do czynienia.

Lek. dent. Agata Duda

możliwe że wyczuwa Pan ropnia który w tkankach miękkich zmienia położenia przy zmianie ułożenia głowy
z dalszą diagnostyką radze poczekać z 2-3 tygodnie po usunięciu 8
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk