Co robić ze szczękościskiem po wyrwaniu zęba?

Witam. Ostatnio miałam usuwaną ósemkę chirurgicznie. Na drugi dzień byłam lekko opuchnięta a następnego dnia wieczorem gdy opuchlizna lekko zniknęła pojawił mi się szczękościsk. Nie wiem czy sam mi przejdzie, ale za pięć dni będę miała ściągane szwy i jeżeli to się utrzyma to w ogóle nie otworze buzi. Dużo czasu nie mam więc czy dobrze robić jakieś ćwiczenia czy coś w tym stylu?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Trzeba wykonywać ćwiczenia otwierania ust. Szczękościsk z dnia na dzień powinien się zmniejszać ale do pełnego otwarcia ust może potrwać kilka tygodni.