Co robić ze szczękościskiem po usunięciu zęba?

Szczękościsk po ekstrakcji ósemki Witam. Jestem po ekstrakcji prawej dolnej osemki. Mam antybiotyk augmentin. Zabieg był 3.11 a dalej mam szczękościsk. Opuchlizna trochę minęła. I jak długo może potrwać szczekoscisk? Ciężko mi jeść zblendowane posiłki a nawet starać się umyć zęby. 10 dnia od zabiegu mam mieć zdjęte szwy i nie wiem jak lekarz je zdejmie bo nie mogę otworzyć buzi więcej niż na 1cm
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Bardzo rzadko, ale zdążają się opisane problemy. Jeżeli zabieg został wykonany prawidłowo i wszystkie fragmenty zęba zostały usunięte to nie ma powodów do obaw, trzeba wdrożyć ćwiczenia lub udać się do fizjoterapeuty który pomoże i szybciej problem ustąpi.