Szczękościsk po ekstrakcji ósemki

Witam. Jestem po ekstrakcji prawej dolnej osemki. Założone szwy. Dostałam antybiotyk clindamycin. Minęły 4 dni. Ciągle chodzę z okładem z lodu na przemian z okładem z altacetu. Opuchlizna trochę minęła lecz mam szczekoscisk. Proszę o odpowiedź jak mi zdejma szwy skoro nie dam rady otworzyć buzi więcej niż na 1cm? I jak długo może potrwać szczekoscisk?

Witam serdecznie,
Ściąganie szwów zazwyczaj odbywa się 7-14 dni po zabiegu. Jeśli na wizycie kontrolnej są dolegliwości nie pozwalające na ściągnięcie szwów i gojenie nie przebiega w sposób prawidłowy, to jest to najczęściej odkładane na kolejną wizytę kontrolną.
Szczękościsk jest jednym z możliwych powikłań usunięcia ósemki, długość jego trwania może być bardzo różna, zazwyczaj około 1 tygodnia od zabiegu zaczynają ustępować dolegliwości, po 2 tygodniach już obserwujemy ustąpienie większości ograniczenia wynikającego ze szczękościsku. Jest on najczęściej spowodowany podrażnieniem i/lub uciskiem mięśni żucia, czyli jest to bezpośrednio związane z procesem gojenia.