Wzrost zęba mądrości a jego usuwanie

Witam. Wyczułem,że wychodzi mi "ząb mądrości" , przebił się częściowo przez dziąsło i kieruje się w strone polika. Mam takie pytanie do jakiego specjalisty mam się zgłosić, jakie prześwietlenie zrobić, czy poczekać jeszcze,aż bardziej wyjdzie??? Jak wygląda usuwanie takiego zęba?

Witam
Nie każdą ósemkę się usuwa, raczej te, które dają nam dolegliwości, są mocno zniszczone lub trudno dostępne do czyszczenia. Im bardziej ząb wyrośnie, tym łatwiej go zazwyczaj usunąć. Zabieg wykona każdy dentysta, w bardziej skomplikowanych przypadkach należy udać się do chirurga stomatologicznego lub do stomatologa, który mimo barku posiadania takiej specjalizacji, wykonuje trudniejsze zabiegi. Lekarz zleci też odpowiednie rtg- czasem punktowe, czasem panoramiczne.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

najlepiej wykonać pantomogram i umówić się na wizytę do chirurga stomatologicznego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk