Odrywanie się dziąsła w wyniku wzrostu zęba mądrości

Rosnący ząb mądrości a kawałek odbywającego się dziąsła? Witam. Dzisiaj przy śniadaniu zauważyłem że kawałek dziąsła się odrywa a pod tym widać kawałek czegoś białego. Zęba. Co z tym zrobić. Jest to strasznie drażniące ponieważ podnosi się przy dotknięciu językiem. Dodam że to nie boli.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u stomatologa. po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.

 Lek. Tomasz Budlewski

można taki frgment dziąsła nad 8 wyciąć - warto ocenić radiologicznie jak jest ułożony ząb możliwe że nie będzie mógł prawidłowo ułożyć się w łuku - wtedy należy rozważyć jego ekstrakcję
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk