Wygląd zębów jedynek u 8-miesięcznego dziecka

Witam. Mam pytanie dotyczące zębów 8 miesięcznego dziecka. Zęby (górne jedynki) już na etapie wyrzynania były jakby dłuższe na zewnątrz a zaokrąglone do środka. Brak widocznego urazu, czy odbarwienia, oba zęby wyglądają identycznie. Dziecko jest karmione piersią, pokarmy stałe dostaje tylko na zasadzie "próbowania". Czy powinnam się niepokoić, że wygląd zębów jest związany z próchnicą?

Zakończenie wyrzynania wszystkich grup zębów mlecznych przypada u dzieci obojga płci przeciętnie na 35 miesiąc. Na podstawie Pani opisu nie widzę nic niepokojącego. Zawsze w razie braku pewności lepiej poprosić o pomoc lekarza.