Wczesne wypadanie mleczaków

Witam,moj syn 4 lata 5 mcy stracil pierwszego ząbka dolna jedynke i obok drugi tez mu sie rusza,jestem troche przerazona ,ze to za wczesnie,dbam o jego zęby,codziennie myje.wizyte u stomatologa mamy za 2 tyg.Czym moze skutkowac takie wczesne wypadanie mleczakow?

Wymiana zębów mlecznych na stałe zachodzi stopniowo. Pierwszymi zębami stałymi, które najczęściej rosną dzieciom są górne i dolne zęby trzonowe (szóstki). Dzieje się to zwykle między 5-6 rokiem życia.Ale jest to schemat.Prawdopodobnie u Pani synka ten proces zaczął się troszkę szybciej i nie ma się czym martwić - za 2 tyg.sprawa będzie jasna.Bardzo często równocześnie ze wzrostem trzonowców pojawiają się górne i dolne siekacze przyśrodkowe tzw. jedynki i nie jest to oznaką żadnych nieprawidłowości. Zęby dolne wyrastają zazwyczaj trochę wcześniej niż ich górne odpowiedniki. Wzrost zębów stałych (w przeciwieństwie do mlecznych) nie jest dla dziecka bolesny.