Ból promieniujący od rosnących ósemek

Witam, Ostatnio czuje ból promieniujacy od rosnących ósemek (lewa górna i dolna naraz). Postanowiłam posmarować dziąsła sacholem gdyż to jedyne co miałam pod ręką (termin ważności do 12.2016). Gdy już je posmarowałam, przeczytałam na opakowaniu ze lek jest ważny tylko 2tyg po otwarciu więc starałam się jak najdokładniej przemyc dziąsła (zwykła woda jak i płynem do płukania jamy ustnej) - mam nadzieję że nie będzie po tym skutków ubocznych. Pytanie jednak - co robić przy okropnym bólu obu osemek?

Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, wykonać RTG OPG i na jego podstawie podjąć decyzję co do przydatności tych zębów. Jeśli będą wskazania trzeba będzie je usunąć, jeśli nie - może Pani łagodzić objawy wyrzynania płukankami oraz żelami.

Witam.
Spokojnie - skutków ubocznych nie będzie. Proszę udać się do stomatologa, gdzie po wykonaniu rtg panoramicznego będzie można podjąć decyzję odnośnie ewentualnej ekstrakcji lub utrzymania ósemek.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/