Zmęczenie i senność u 18-latka

Witam ! mam 18 lat Czy drzemka w ciągu dnia w takim wieku jest niezdrowa ??? Śpię po 7-8 dziennie a mimo to jestem zmęczony...czy właśnie taka drzemka może być zła dla mojego zdrowia ??? Mimo spania 8h dziennie rano wstaje jak zoomie :) co może być tego powodem że nadal odczuwam mimo tego zmęczenie ?? Pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Drzemka w ciągu dnia zdecydowanie nie wpływa negatywnie na zdrowie. Tym nie powinien się Pan zatem niepokoić. Warto jednak wykonać podstawowe badania laboratoryjne w celu wykluczenia patologicznego podłoża dolegliwości (anemia, infekcje, niedoczynność tarczycy, itd.).