Zmiany na skórze po zastosowaniu maści

Witam! mam 16 lat i mam trądzik. stosowałam maści przepisane od dermatologa. Ostatnio posmarowałam twarz maścią 'a***', która się skończyła i na tą posmarowałam nową 'd***'. Na drugi dzień miałam duże czerwone plamy na twarzy i myślę, że to po tym. Zaczęłam twarz smarować czosnkiem. Strasznie szczypało, miałam czerwoną twarz, ale potem poznikało i w dodatku poznikały też różne krostki. Byłam bardzo zadowolona, ale nie wszystko znikło, więc smarowałam od czasu do czasu twarz czosnkiem. Wczoraj znów posmarowałam a potem wieczorem po wykąpaniu się posmarowałam twarz maścią 'd***' a dziś znowu mam duże czerwone plamy na twarzy. Co się dzieje? Jak mogę załagodzić zaczerwienienia? Co to może być?

Witam serdecznie.
Objawy wskazują na nadwrażliwość na stosowany preparat. Proszę więcej go nie używać, a o reakcjach powiedzieć swojemu lekarzowi.
Pozdrawiam.