19-godzinowe opóźnienie w przyjęciu tabletki i współżycie przy 23. tabletce a ryzyko ciąży

Witam, biore tabletki daylette od ponad poltora roku, niestety opoznilam przyjecie pterwszej tabletki o 19 godz. natomiast wspolzylam z mezem przy 23 tabletce z poprzedniego opakowania, nie wspolzylam przez 7 dni tak jak pisze w ulotce, czy istnieje ryzyko ciazy???

Renata GrzechociĹska

Skuteczność tabletek powinna być zachowana. Natomiast w związku z dużym opóźnieniem przyjęcia prierwszej tabletki sugeruję stosować przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie.