3-dniowe spóźnianie się miesiączki

Witam! Okres spoznia mi sie 3 dni, nigdy tak nie mialam. Moje cykle byly regolarne(25 dc) Dzis rano zrobilam test i wynik byl negatywny. Nie mam objawow ciazwych. Z mezem wspolzyje regolarnie bez zabezpieczen chciemy miec 2 dzieko. Nie mialam w ostatnim czasie zadnych stresow, lub wahan wagi. Co moze byc przyczyna opozniajacej sie miesiaczki? Do jakigo czasu czekac na pojawienie sie okresu , czy tez wogole nie czekac tylko udac sie do lekarza? Z gory dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sytuacja może wymagać powtórzenia testu ciążowego, najlepiej po 7 dniach od szacowanego terminu miesiączki. Testy z moczu nie są 100% czułe, wobec dalszego braku miesiączki i negatywnego testu sugerowałbym oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi i kontakt z ginekologiem.