Sytuacje stresowe, brak okresu i negatywne testy ciążowe

Witam . Moj problem wyglada nastepujaco. Miesiaczka spoznia mi sie ponad dwa tygodnie. Stosunki ktore odbyly sie od czasu normalnej miesiaczki byly zabezpieczone. Zrobilam az trzy testy ciazowe w roznych odstepach czasu wszystkie wyszly negatywnie. Ostatnio mialam sporo egzaminow i stresu, dodatkowo tez niepokoi mnie brak okresu. Poza tym nie zauwazylam zadnych zmian jakie by zaszly w moim trybie zycia. Co to oznacza w takim wypadku? Czy jednak mozliwa jest ciaza?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Przyczyn braku miesiączki może być wiele np zaburzenia w gospodarce hormonalnej, stres i to prawdopodobnie jest źródłem dolegliwości opisanych powyżej. Ciąży w 100% nie można również wykluczyć. Konieczne jest badanie ginekologiczne z ewentualnym usg, aby wykluczyć możliwość ciąży. Pozdrawiam