35. dzień cyklu i brak miesiączki przy PCOS

Dzień dobry! Ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne, ponieważ mam zespół policystycznych jajników. Podczas ostatniej wizyty ginekolog zgodził się abym zrobiła miesiąc przerwy od tabletek. Miałam je zacząć ponownie brać jak samoistnie przyjdzie miesiączka. A jeżeli nie przyjdzie to po 35 dniach znowu zacząć brać tabletki. I tutaj mam pytanie, ponieważ jest 35 dzień i miesiączka nie przyszła. Czy jeśli od jutra zacznę brać tabletki to okres pojawi się dopiero po zakończeniu opakowania?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest to przewidzieć ponieważ nie wiadomo jaki występuje u Pani poziom hormonów itp. tym bardziej iż przy takim okresie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą występować zaburzenia w miesiączkowaniu. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.