5. tydzień ciąży a wyniki badania hormonów tarczycy, poziom monocytów i beta-HCG

Jestem w 5 tc. Niepokoją mnie nieco moje wyniki. Mianowicie przed zajściem w ciążę liczyłam się na niedoczynnos tarczycy, biorę euthyrox 50,a obecnie wyniki wskazują na nadczynność (0.235 przy zakresie 0.27-4.2. Kolejny niepokojący wynik to Monocyty (0.53) przy zakresie 0.24-0.36 najbardziej martwi mnie poziom beta hcg, który wynosi 347.7. Przy normie dla 5tc od 217 do 7138... Jutro po 48 godzinach powtarzam jej badanie, ale jestem pełna obaw, czy słusznie? W sobotę moja 1 wizyta u lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Wzrost beta hcg jest bardzo indywidualny i najważniy jest jego poziom wzrostu w ciągu 48 godzin. Proszę spokojnie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę, że konieczna będzie modyfikacja dotychczasowego leczenia euthyroxem.