60-dniowy brak okresu a zmiana diety

Witam Oliwia 43 lata. Mam pytanie: czy 60 dniowy brak okresu mógł być spowodowany zmianą diety z takiej bez większych ograniczeń na dietę wegetariańską? i stresem? Lekarz zapisał Luteinę 50 mg 2x1 przez 5-7 dni by wywołać krwawienie. Czy kolejną dawkę należy wziąć w 16 dniu tego cyklu, przez 5/7 dni licząc od pierwszego dnia krwawienia, by kontynuować leczenie, bo właśnie tego nie jestem pewna (zapomniałam) Kolejna wizyta w gab. za 3 tyg., cyt+ usg wynik b.dobry. Dziękuję .

Dzień dobry.
Nasza dieta, aktywność fizyczna, zmiana warunków klimatycznych otoczenia oraz przewlekły stres- mogą wpływać na występowanie nieregularnych miesiączek. Jednak nie należy lekceważyć braku miesiączki. W tym celu proszę zastosować się do zaleceń lekarza.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska