Adenocarcinoma tubulare intestini crassi G 2

Witam, dostałam dziś wynik histopatologiczny taty. Proszę o przetłumaczenie: Adenocarcinoma tubulare intestini crassi G 2, pT2 No. Adenoma tubulare cum dysplasia gradus minoris (low - grade dyspalsia). W poradni przez telefon powiedzieli, że wynik jest zły i należy zarejestrować się do Centrum Onkologii, tylko nie wiem do jakiej poradni? Na chemię czy na radiologię? Pozdarwiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: gruczolakorak cewkowy jelita grubego o pośrednim stopniu złośliwości. Gruczolak cewkowy z dysplazją małego stopnia. Wynik oczywiście nie jest prawidłowy - proszę niezwłocznie zgłosić się do poradni onkologicznej. Najlepiej jeśli będzie to ogólna poradnia onkologiczna - proszę dopytać Panie z rejestracji. Bez wątpienia prawidłowo Pani doradzą.