Aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka i bakteria Helicobacter pylori

Po gastroskopii otrzymałam wynik histopatologiczny z rozpoznaniem : aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka średniego stopnia, zapalenie ( ), aktywność ( ), helicobacter pylori ( ). Lekarz rodzinny przepisał mi Controloc 40 mg ( 1 x 1 tabl.)i powiedział ,że to jest dłuższe leczenie , nawet 3 letnie .Natomiast ,mimo mojej prośby nie przepisał mi żadnego leku na helicobacter pylori tłumacząc ,że to można leczyć przy okazji innego zakażenia bakteryjnego.Czy mam czekać biernie na inne zakażenie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w wyniku jaki Pani podaje nie widzę czy stwierdzono zakazenie. Jeżeli jest dodatnie w wyniku to leczenie jest zalecane. Pozdrawiam