Aktywność fizyczna i starania o ciąże po łyżeczkowaniu jamy i szyjki macicy

Witam, mam takie pytania: 1) Kiedy po laparoskopii usunięcia torbieli jajnika i po łyżeczkowaniu jamy macicy i szyjki macicy, można ćwiczyć, np. brzuszki, skakanka, bieganie, jazda na rowerze? 2) za niecały m-c kończę kurację Visanne (choruję na endometriozę), kiedy mogę najszybciej zajść w upragnioną ciążę i czy jest to w ogóle możliwe? Dodam, że 4 lata temu poroniłam i od tego czasu nie możemy z mężem doczekać się maleństwa. Bardzo proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powrót do pełnej aktywności fizycznej zależy głównie od przebiegu gojenia. Przed rozpoczęciem starań o ciążę wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza ginekologa.