Powrót do normalnej diety i aktywności fizycznej po operacji wycięcia migdałków

Witam, w tym roku kończę 18 lat, 15.04 miałem usuwane trzy migdałki. Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, strasznie ograniczam się w jedzeniu i piciu zgodnie z zaleceniem lekarza, prysznic biorę w wodzie bardziej chłodnej niż ciepłej, nie schylam się, nie dźwigam, nie napinam, po prostu oszczędzam się jak mogę. Mam kilka pytań mianowicie: - kiedy będę mógł zacząć normalnie jeść i pić? - kiedy będę mógł zacząć biegać, jeździć na rowerze, ćwiczyć na siłowni?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powrót do normalnych czynności zależy w główniej mierze od prawidłowości gojenia. Podczas wizyty kontrolnej lekarz prowadzący kreśli przewidywany termin powrotu do pełnej aktywności.