Laparoskopia jajnika a powrót do aktywności fizycznej

Dzień dobry mam takie pytanie jestem po laparoskopii torbiela jajnika (wyłuszczyli go) 1,06,2015r. 1.pytanie to kiedy mogę zacząć jeździć na rowerze lub rolkach 2.Kiedy mogę wziąć kąpiel w wanie a nie prysznic 3. Kiedy mogę zacząć współżyć 4. Ostatnie kiedy mogę zacząć się opalać lub korzystać z solarium

Witam.
1. Zwyczajowo najwcześniej po 6 tygodniach do 3 miesięcy. Zależy od samopoczucia i braku dolegliwości bólowych. Jest to bardzo indywidualne.
2. Po tygodniu po zdjęciu szwów.
3. Po ustąpieniu dolegliwości.
4. Po całkowitym wygojeniu ran. Proszę pamiętać, że blizna przebudowuje się przez 9 miesięcy. Opalenie jej może spowodować przebarwienia.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.