Aktywność fizyczna po przebytej zakrzepicy żył głębokich

Witam! Mam pytanie odnośnie rodzaju aktywności fizycznej po przebytej zakrzepicy żył głębokich. Teraz mam niewydolne zastawki żylne i refluks, chciałabym wiedzieć czy mogę np. jeździć na rowerze albo chodzić na siłownię, bo wiem, że np nie mogę biegać i skakać. Z wyrazami szacunku, Martyna M

Witam,
przede wszystkim proponuję codzienny zestaw ćwiczeń przeciwzakrzepowych. Jeśli chodzi o aktywność ruchową, to proponuję pływanie i ćwiczenia w wodzie, nordic walking, spacery, jazda na rowerze(rekreacyjna). Unikałbym przede wszystkim ćwiczeń siłowych dotyczących kończyn dolnych.

Pozdrawiam