Nie stwierdzono cech zakrzepicy żył głębokich w odcinku udowo-podkolanowym

Mam 74 lata, 6 lat temu przeżyłem. wylew krwi do mózgu. Od 2 tygodni masywny obrzęk, zaczerwienienie i ból podudzia oraz pękające pęcherze osoczowe i rany po nich. Usg Doppler: "Nie stwierdzono cech zakrzepicy żył głębokich w odcinku udowo-podkolanowym i końcowych odcinkach żył podudzia". Po badaniu w SOR lekarz-chirurg zalecił m.in.codzienne wstrzykiwanie Fraxiparinum 0,6 ml (5700 j.m.). Czy mogę stosować ten lek przeciwzakrzepowy?

Tak oczywiście. Skoro zalecił to lekarz proszę spełniać jego zalecenia. Zakrzepicy nie stwierdzono w dużych naczyniach żylnych, ale stan zakrzepowy może występować w bardzo małych naczyniach dlatego włączono leczenie p/zakrzepowe.