Czy można stosować Xarelto po zakrzepicy żył głębokich?

Babcia (85l) ma przebytą zakrzepicę żył głębokich. Czy po przebytej zakrzepicy żył głębokich należy jej się xarelto na "s"? lekarz stwierdził ostatnio, że na "s" należy się tylko w trakcie trwania choroby, mimo że specjalista twierdził inaczej

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wskazania do refundacji leku Xarelto to <1>Leczenie zakrzepicy żył
głębokich u osób powyżej 18 roku
życia; Profilaktyka nawrotów zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej - po ostrej zakrzepicy żył głębokich u osób
powyżej 18 roku życia; <2>Leczenie zatorowości płucnej oraz profilaktyka nawrotowej zakrzepicy żył głębokich
i zatorowości płucnej u dorosłych. Według informacji znajdujących się na stronie Ministerstwa Zdrowia w takim wypadku lek należy się na S.