Leczenie po operacji bajpasów a lista leków refundowanych

Mam pytanie jestem po operacji bajpasów, zastawki, od XI/2016r lekarz przepisał XARELTO 15mg, obecnie mam 77 lat lek ten znajduje sie na liscie leków refundowanych,dla seniorów, bardzo prosze o pomoc dlaczego lekarz nie wypisuje mi tego leku na recepte "S" -który od 01.05.2017 przysługuje dla seniorów pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

"Profilaktyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (ŻChZZ) u dorosłych pacjentów po przebytej planowej aloplastyce stawu biodrowego lub kolanowego. Leczenie zakrzepicy żył głębokich (ZŻG) i zatorowości płucnej (ZP) oraz profilaktyka nawrotowej ZŻG i ZP u dorosłych." - takie są wskazania do refundacji. Niestety stan po operacji serca nie jest ujęty we wskazaniach do refundacji.