Aktywność po usunięciu węzłów chłonnych

witam, miałem usunięte węzły chłonne prawej strony szyi az do obojczyka, lekarz operujący powiedział zebym cwiczył ją sobie żeby ją rozruszać.Jest już coraz lepiej, ale moje pytanie brzmi co dalej ? mam fizyczna prace, przed operacja chodziłem na siłownie, czy będę teraz musiał jakoś specjalnie się oszczedzac (mam na myśli już po okresie gojenia) ? I drugie pytanie, co dokładnie oznacza dla mnie brak tych wezłow chłonnych ? Czy końca zycia będę narażony na obrzęki limfatyczne?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - ćwiczenia nie są p/wskazane po takim zabiegu, ale instensywniejsze dopiero po 3-5 tygodniach.
Co do drugiego pytania - tego nie jesteśmy w chwili obecnej przewidzieć. Wszystko zależy od wytworzenia naczyń obocznych.

Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,

Z jakiego powodu była operacja??? Myśli Pan , że ja mam mozliwości wszechwidzenia??? Proponuje pozostawać pod opieką onkologów prowadzących ,z,z