Opis USG jamy brzusznej i hiperechogenna trzustka
Po badaniu USG jamy brzusznej uzyskałem wynik o prawidłowym obrazie wszystkich organów wewnętrznych, jednakże w przypadku trzustki znalazł się zapis w nawiasie "hiperechogenna" czy mam się martwić?

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Przygotowanie do przeszczepu wysp trzustkowych
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - nie nalezy się martić, często taki obraz uzyskujemy w zupełnie "zdrowych" trzustkach. Obraz jest prawidłowy przy braku objawów klinicznych.
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,